| Customization: | Available |
|---|---|
| Noise: | <95dB |
| Hi-Fi: | Subwoofer Speaker |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | SRX718 |
| Frequency Range | 31 Hz - 220 Hz |
| Frequency Response | 34 Hz - 220 Hz |
| Power Rating (Continuous / Program / Peak): |
800 W / 1600 W / 3200 W |
| Maximum SPL | 130 dB SPL peak |
| System Sensitivity (1w @ 1m): |
95 dB SPL |
| LF Driver: | 1 x 2268HPL 457 mm (18 in) |
| MF Driver | / |
| HF Driver | / |
| Nominal Impedance: | 8 ohms |
| Finish: | Black DuraFlex finish |
| Dimensions (H x W x D): | 508 x 597 x 749 mm (20.0 x 23.5 x 29.5 in) |
| Net Weight: | 36 kg (79 lb) |
A+ quality: Super ferrite magnet woofer, high power with soft sound

M20 pole socket:
Handles:
