| Customization: | Available |
|---|---|
| Noise: | <95dB |
| Hi-Fi: | Hi-Fi |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | VRX915M monitor speaker box |
| Power Rating: | 800 W / 1600 W / 3200 W |
| Frequency Range: | 60 Hz - 20 kHz |
| Dimensions: (H x W x D) |
629 mm x 432 mm x 324 mm (375 mm stage height) |
| Frequency Response: | 70 Hz - 20 kHz |
| Coverage Pattern: | 50° x 90° nominal |
| Crossover Modes: | Bi-amp / passive |
| Crossover Frequency: | 1.1 kHz |
| System Maximum SPL: | 127 dB SPL continuous (133 dB SPL peak) |
| System Sensitivity (1w @ 1m) | 98 dB SPL |
| LF Driver | 1 x 2265HPL 380 mm (15 in) Differential Drive woofer 8 Ohms neodymium magnet, dual voice-coils, and dual magnetic gaps. |
| HF Driver: | 1 x 2431H, 3" diaphragm, neodymium compression driver |
| Nominal Impedance: | Passive: 8 ohm |
| Bi-amp LF: 8 ohm | |
| Bi-amp HF: 8 ohm | |
| Enclosure: | 18 mm, 11-ply birch plywood |
| Finish: | Black DuraFlex finish |
| Grille: | Powder coated, black, 16 gauge perforated steel with acoustically transparent black screen backing |
| Input Connectors: | Speakon NL-4 (x2), one on each end |
| Net Weight: | 21 kg (46 lb) |





Hope fully to become your trustworthy supplier in China.
Welcome to contact me by filling in "message" and click "SEND"
Welcome to visit our company website:
skytoneaudio.en.made-in-china.com