| Customization: | Available |
|---|---|
| Noise: | <95dB |
| Hi-Fi: | Not Hi-Fi |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Model | vrx915m |
| Driver | HF:1*2431H(3'' diaphragm) LF:1*2265HPL(15'' woofer) |
| Frequenccy response | 70Hz-20KHz(±3dB) |
| Power rating | 800W/1600W/3200W |
| Impedance | 8ohms |
| Coverage pattern | 50*90 nominal |
| Sensitivity | 98dB |
| Maximum SPL | 127dB |
| Dimension | 629*432*342mm |
| Net Weight | 21kg |


