| Customization: | Available |
|---|---|
| Noise: | <95dB |
| Hi-Fi: | Hi-Fi |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
SRX712M 12'' studio stage monitor speakers Applications:
| Model | SRX712M |
| Power Rating: | 800 W / 1600 W / 3200 W |
| Frequency Range: | 70 Hz - 20KHz (-10 dB) |
| Dimensions(H x W x D): | 349 mm x 546 mm x 260 mm (13.75 in x 21.5 in x 10.25 in) |
| Frequency Response: | 83 Hz - 18 KHz (± 3 dB) |
| Coverage Pattern: | 90º x 50º nominal |
| Net Weight: | 15 kg (33 lb) |



