| Customization: | Available |
|---|---|
| Noise: | <95dB |
| Hi-Fi: | Not Hi-Fi |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency





| Model | VRX915M |
| Power Rating | 800 W / 1600 W / 3200 W |
| System type: | 15 inch 2 way stage monitor |
| Frequency Range (-10 dB): | 60 Hz - 20 kHz |
| Frequency Response (±3 dB): | 70 Hz - 20 kHz |
| Coverage pattern: | 50° x 90° nominal |
| Maximum System SPL1: | 127 dB |
| System Sensitivity (1w @ 1m: | 98 dB SPL |
| Components: | LF: 1X 2265HPL(15")neodymium woofer HF: 1X2431H(3") neodymium tweeter |
| Impendence | 8 ohms |
| Paint | Imported polyurea paint |
| Cabinet material | 18mm Birch plywood cabinet |
| Input connector | 2xNL4 speakon |
| Dimensions (H x W x D): | 629 mm x 432 mm x 324 mm |
| Weight: | 21 KG |

