| Customization: | Available |
|---|---|
| Noise: | <95dB |
| Hi-Fi: | Hi-Fi |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Model | PRX612M |
| System Type | Self-powered 12", two-way, bass-reflex |
| Maximum SPL Output | Full Range: 134 dB peak |
| Monitor: 133 dB peak | |
| Frequency Range (-10 dB) | Full Range: 50 Hz - 19.5 kHz |
| Monitor: 51 Hz - 19.5 kHz | |
| Frequency Response (±3 dB) | Full Range: 60 Hz - 17.5 kHz |
| Monitor: 61 Hz - 18.5 kHz | |
| Coverage Pattern | 90º x 50º nominal |
| Power Rating | 350 W |
| Dimension (H x W x D): | 592 mm x 353 mm x 340 mm ( 23.3 in x 13.9 in x 13.4 in ) |
| Net Weight | 32 kg |

