| Customization: | Available |
|---|---|
| Noise: | ≥105dB |
| Hi-Fi: | Not Hi-Fi |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency










| Model | STX828S |
| System type | 2 way 2X18" subwoofer |
| Frequency Range ( -10 dB) | 32 Hz-250 Hz |
| Frequency Response (± 3 dB) | 37 Hz-120 Hz |
| Sensitivity (1W/1m) | 99 dB |
| Power Rating | 2000 W / 4000 W / 8000 W |
| (Continuous/Program/Peak) | |
| Rated Maximum SPL | 138 dB SPL Peak |
| Nominal Impedance | 4Ω |
| Input Connectors | Two NL4 |
| Operational Modes | Subwoofer |
| Paint | 564 mm x 1137 mm x 714 mm |
| Cabinet | Imported polyurea paint |
| Recommend amplifier | 18mm birch plywood |
| Warranty | I--tech 18000 (2X1800Watts) Digital amplifier |
| Dimensions (H x W x D) | 564 mm x 1137 mm x 714 mm |
| Net Weight | 82KG |